Flash not detected
  •  
 

 

 

Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 153
· Najnowszy użytkownik: Artur78

Liczniki dla stron

 

 


Relacja z Zarządu Tauron Wydobycie 11.04.2014
Nowa strona 2

RELACJA ZE SPOTKANIA ORGANIZACJI ZWIĄZKOWYCH Z ZARZĄDEM

TAURON WYDOBYCIE.

 

            Naczelny Inżynier ds. Produkcji Andrzej Okoń omówił wielkości zadań produkcyjnych za miesiąc marzec w odniesieniu do Projektu Planu Rzeczowo-Finansowego na 2014 rok. Naczelny przedstawił analizę BHP, wypadkowość i podstawowe wskaźniki bezpieczeństwa za miesiąc marzec 2014 i porównawczo do roku 2013.

Podstawowe wskaźniki ekonomiczno-finansowe za miesiąc marzec 2014 roku oraz narastająco  za okres styczeń- marzec 2014 przedstawiła Wiceprezes Zarządu Dyrektor ds. Ekonomiczno-Finansowych Teresa Rajca- Bisztyga.

Wojciech Rorot Wiceprezes Zarządu Dyrektor ds. Handlowych omówił zagadnienia sprzedaży węgla za miesiąc marzec. Zwrócił uwagę na  znacznie pogorszoną jakość sprzedawanych sortymentów w miesiącu marcu.

Prezes Grzechnik poinformował, że Zarząd TAURON Wydobycie podjął kroki w celu poprawienia jakości sprzedawanego węgla. Mam nadzieje, że za miesiąc zobaczymy efekty.

Prezes Grzechnik poinformował, że:

1. Zgodnie z przeprowadzonymi konsultacjami na zakładach w zamian za 3 maja ustala się dniem wolnym od pracy 2 maja , a za dzień 1 listopada dzień 31 grudnia.

2. Od momentu zatwierdzenia przez TAURON (prawdopodobnie od 15 kwietnia) następują zmiany w Regulaminie ZFŚS. Aby po tym terminie pracownik otrzymał świadczenie „wczasy pod gruszą”, będzie musiał skorzystać z co najmniej 14 dni kalendarzowych wypoczynku. Pracownicy, którzy wykorzystali 5 dni urlopu do momentu zatwierdzenia będą mogli się ubiegać o „wczasy pod gruszą” na starych zasadach.

3. W dniu 15 kwietnia pracownikom będącym w stanie zatrudnienia od 01.03.2013 do 01.04.2014 roku zostaną zasilone karty przedpłacone w wysokości 400 złotych.

Organizacje związkowe zaproponowały, aby świadczenie z okazji Świąt Wielkanocnych wynosiło 500 złotych. Wynikła dyskusja, w której Prezes Grzechnik argumentował powody propozycji 400 złotych.Zarząd TAURON Wydobycie Uchwałę w tym temacie ma podjąć dopiero w dniu jutrzejszym (piątek). Organizacje związkowe mają nadzieję, że Zarząd TAURON Wydobycie ponownie przeanalizuje swoją propozycje.

            W wolnych wnioskach zapytaliśmy o ubezpieczenie NNW, którym do końca lutego byli objęci pracownicy TAURON Wydobycie. Koszty za to ubezpieczenie ponosił pracodawca. Pani Wiceprezes Teresa Rajca-Bisztyga poinformowała, że faktycznie nastąpiły zmiany. Najważniejsza zmiana jaka dotyczy pracowników to ta, że obecne ubezpieczenie obejmuje tylko zdarzenia w czasie pracy (byliśmy objęci ubezpieczeniem całodobowym).

Na tym spotkanie zakończono.

 

K.K.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

 

 

 

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
DOSTĘPNE TYLKO DLA ZALOGOWANYCH
Najciekawsze tematy
DOSTĘPNE TYLKO DLA ZALOGOWANYCH